Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

 

O nás

 
544663_292492677499857_1435749270_n.jpg

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
"Lid, který chodí v temnotách, uvidí velké světlo" Iz 9,1
 
 

 Náš spolek LAMPA, z. s. vznikl jako Občanské sdružení již v roce 2011 na základě cest plných překvapení na Spiš na Slovensko. Zde jsme se setkali především v romských osadách s báječnými znovuzrozenými křesťany, kterým Bůh od základů změnil životy. I nám tato setkání změnila nejen životy, ale také pohled na naše romské spoluobčany. Setkáváme se s nimi, navštěvujeme je a toužíme po tom, aby tito lidé poznali, že je máme skutečně rádi a že jim chceme pomoci zlepšit kvalitu jejich života jako minority. S postupem času se naše práce nesoustřeďuje pouze na Romskou komunitu, ale na pomoc potřebným jako takovým. Našimi klienty jsou senioři, tělesně postižení, děti, mládež, ale i celé rodiny, kteří jsou jakýmkoli způsobem vyloučeni ze společnosti nebo ohrožení vyloučením a chudobou.

Začali jsme přednáškami a prezentacemi o změnách životů na Spiši. V současné době pořádáme nejen toto, ale také výstavy fotografií v různých institucích. V roce 2012 vzniklo Komunitní centrum pro děti a mládež LAMPA.
LAMPA kromě jiného od 1.6.2013 poskytuje sociální službu Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Mimoni a Terénní programy v Mimoni a okolí a tak se naše Komunitní centrum proměnilo na Nízkoprahové.
Kromě NZDM v Mimoni pod jeho hlavičkou funguje od června 2014 také NZDM na Ploužnici. Tento Klub LAMPA na Ploužnici je od 1.5.2016 samostatnou jednotkou samozřejmě pod hlavičkou LAMPY, z.s. Denně naše centra navštěvuje kolem 40 dětí  převážně z vyloučených lokalit v Mimoni a na Ploužnici.
Od 1.5.2016 máme také zaregistrovanou sociální službu SAS - Sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi.
Již od roku 2013 spolupracujeme s Potravinovou bankou v Liberci a tak máme možnost pomáhat i jinak. Potraviny rozdělujeme na základě potřebnosti.
 
Snažíme se také spojovat s dalšími organizacemi, intenzivně spolupracujeme s se Smyslem života z Děčína, byly jsme součástí zrodu a navzájem si jsme oporou s  Pomoc v nouzi Liberecko z Liberce, Lumen vitae, z. s. Česká Lípa, Gypsy Legend, z.s, dále spolupracujeme s Dětskou misií, Sborem ECM v Jablonném v Podještědí a dalšími organizacemi a nízkoprahovými kluby.
 

Náš spolek byl a je založen na křesťanských principech. Název LAMPA se odvíjí od našeho motta podle biblického textu:

" Lid, který chodí v temnotách, uvidí velké světlo" Iz 9,1


č.účtu pro případné dary 205618920/0600


za LAMPU děkují Romana a Jirka Hanzlovi