Jdi na obsah Jdi na menu
 


KALE JAKHA

Taneční soubor Centra Lampa pod vedením lektorky Hanky   Janové vznikl na počátku března 2014. Za roky existence prošel soubor několika změnami. V současné době funguje pod vedením Romany Hanzlové a Valerie Žigové jedné z našich tanečnic. I když to vypadalo, že soubor zanikne, opak se stal pravdou a v září 2018 se nám rozrostl o nové děti. Nyní nás je celkem 12 a jsou zde děti z České Lípy, Mimoně, ale i z Ploužnice. 

kale-jakha.jpg

 
 
fotografie z tréninků a vystoupení najdete ve fotogalerii  a v sekci videa najdete videa z vystoupení
 
Činnost tanečního souboru a Festival KALE JAKHA nám podpořili:
logo-mimon.png              logo-cl.jpg                              
Město Mimoň                       Město Česká Lípalogo-lk.pnglogo-mk.jpg 
Liberecký Kraj                          Ministerstvo kultury
 
4.ročník Taneční festival KALE JAKHA 8.9.2018
Letos se ve spolupráci LUMEN VITAE a LAMPY taneční festival konal již po čtvrté. A jako již tradičně celý festival zaštítilo a finančně podpořilo město Česká Lípa. Letošního ročníku se zúčastnilo 10 tanečních souborů především z Libereckého a Ústeckého kraje. Rádi jsme přivítali také naše vzácné hosty, kteří nám na festivalu vystoupili, ale také ty, kteří naší akci podpořili. Tento festival nebyl soutěžní, ale v příštím roce, kdy proběhne již pátý jubilejní ročník Vám slibujeme, že si nejen zasoutěžíte, ale také se můžete těšit na vzácné hosty a nejedno překvapení.
 
3.ročník Taneční festival KALE JAKHA 7.10.2017
Tento taneční festival pořádala LAMPA společně se spolkem LUMEN VITAE již potřetí. Festival se vydařil. Společně jsme si užili spoustu tance a hudby.
Výsledky kategorie ROMSKÉ TANCE
1. Šukar čhaja
2. Kale jakha
3. Maluma leo
Nejlepší tanečník - Honza Tomkovič

Výsledky kategirie VOLNÝ STYL
1. Lion
2. Street big boss
3. Bare bengale čhaja
Nejlepší tanečník - David Pohlodko (Kale jakha)

Chtěli bychom moc poděkovat všem hostům, učínkujícím, ale také všem kteří se na pořádání festivalu podíleli. Zvláštní poděkování patří holkám z LAMPY a klukům z Dubice, kteří pod vedením Hanky zabezpečili pořádek na festivalu.
Těšíme se na další ročník.
 
2.ročník Taneční festival KALE JAKHA 24.9.2016
V sobotu 24.9.2016 se v České Lípě konal II.ročník Tanečního festivalu KALE JAKHA. Tento ročník se také nesl v duchu 5.výročí založení LAMPY. Festivalu se zúčastnilo bezmála 500 lidí. Z toho 200 hostů a účínkujících. Návštěvou nás poctil nejen pan Hejtman Martin Půta pod jehož záštitou se festival konal, ale také poslankyně PČR paní Jana Hnyková a pan senátor a starosta Okrouhlé Jiří Vosecký s manželkou a v neposlední řadě také zastupitel města Česká Lípa pan Petr Skokan, který nám také hodně pomohl s organizací, za což mu velice děkujeme.
16 tanečních souborů předvedlo své taneční umění v Romských tancích, ale také ve volném stylu. Všichni zúčastnění dostali krásné trofeje, pamětní listy a dárky od sponzorů festivalu. Náš zvláštní host Taneční skupina z České Lípy Dance C.lock 7even přišla zatančit se svými 30 členy souboru a stejně jako minulý ročník nám svým vystoupením vyrazili dech. K tanci a poslechu nám zahráli a zazpívali umělci Lubos G Chrome , HighKid WS , Bertik Girga, Badzia Sluga Kwiek Szalom. Gypsy legend, kteří nám celou akci zvučili bohužel vystoupit nemohli. Moc nám tedy nakonec pomohli kluci z České Lípy GIPSY ROMA STARS a nakonec vystoupili místo nich. Chtěli bychom jim tímto moc poděkovat za to, že nám doslova vytrhli trn z paty. Chtěla bych také poděkovat celému týmu organizátorů Jana Peštová za starost o VIP hosty, Jana Segeťová s manželem Jirkou za registraci souborů a starání se o ně, Hana Janová s rodinou a přáteli za ochranku, Terezce a Ondrovi za servis pro soubory, Davidovi za pomoc u PC a spoustě dalších pomocníků.
Zkrátka festival se vydařil, všichni jsme si užili a těšíme se na další ročník
 
1.ročník Taneční festival KALE JAKHA 3.10.2015
V sobotu 3.10.2015 v KD Crystal naše sdružení ve spolupráci s Hankou Janovou a LUMEN VITAE z.s. uspořádalo 1.ročník Tanečního festivalu KALE JAKHA. Zúžastnilo se 13 ze 14 pozvaných tanečních souborů nejen z okolí, ale i z větší dálky. Zúčastnili se soubory: LION - Ústí nad Labem, ROUDINICATAR ČAJA - Roudnice nad Labem, SOMNAKUNE LULUĎA - Štětí, LILA ROSA - Krásná Lípa, SOMNAKUNE ČERHAJA - Roudnice nad Labem, LIPAKERE ČHAJA - Česká Lípa, TRADICIONÁL ROMA - Nové Město pod Smrkem, GITANO LUMA - Duchcov, LAČHO AMICUS - Lovosice, ŠUKAR ČAJA - Varnsdorf, KALE JAKHA - Mimoň, TEENAGERS THEY DANCE - Nové Město pod Smrkem, DANCE C.LOCK 7EVEN -Česká Lípa
Hosty byli : Barunka Cínová, trio raperů z Centra LAMPA, skupina ROMANO STYLL ELIÁŠ a DANCE C.LOCK 7EVEN OLDIES. Festival se velmi vydařil a my se těšíme na další ročník
VIDEA